1 Haziran'da Kızılcahamam'da
29 Mayıs 2013 / Çarşamba
Bu haber 15062 kez okundu
11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları yine bu yılda 01 Haziran 2013 tarihiden Kızılcahamam'da Olacak.

11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları yine bu yılda 01 Haziran 2013 tarihiden Kızılcahamam'da Olacak.

Bu yıl 11'incisi gerçekleştirilecek olan Türkçe Olimpiyatları'nın Ankara etkinlikleri de 1 Haziran tarihinde Kızılcahamam'da gerçekleştirilecek.

 

 

Türkçe Olimpiyatları'nın Ankara  etkinliği hakkında bilgi veren Komite Başkanı Aydın Koç,Türkçe Olimpiyatları'nın 11 yıl önce 17 ülke öğrencileriyle başladığını hatırlatan Koç; "Dünyaya bu ışık Anadolu'nun bağrından yayıldı. Kendi değerlerini onun dilindeki sevgi ve kardeşlik duygusunu özümsemiş insanımız buna muhtaç dünyadaki gönüllere taşımak için yola çıktı. Onlar bunun yolun eğitimle insandan insana dokunuşla, kültürle olacağını biliyordu. Eğitim gönüllerle küreselleşen dünyada bir okul açma seferberliğini çıktı. Bugün 140 ülkede 2 bin Türk okulu var. Yaşadığımız festival okulların tam yansımasıdır. Türkçe olimpiyatları 140 ülkeden 2 bin öğrencinin katılımıyla yapılıyor. Bu öğrenciler Türkçe konuşuyor, yaşıyor ve düşünüyor. Onları yetiştiren öğretmenler, Türkçe konuşmak, sevgi dili ile konuşmak, barışı, kardeşi dillendirmek olduğunu biliyor. Türkçe Olimpiyatları'nın bu yılki sloganı bu nedenle 'Evrensel Barışa Doğru' oldu." diye konuştu.
Türkçe Olimpiyatları etkinliklerinin 55 ilde 2 milyona yakın insana ulaştığını belirten Koç; "Olimpiyatlar medya ile bütün Türkiye'nin bir aylık gündemine taşınıyor. Mayıs ve Haziran'da Türkçe Olimpiyatları coşkusu yaşanıyor. Her yıl ayrı şölen havasına kavuşan olimpiyatlar " diye konuştu.

Anahtar kelimeler:

Yorum yazmak için bu alanı kullanabilirsiniz.
Yorum yazarken lütfen aşağıda yazılan uyarıları göz önünde bulundurunuz.
  • İLGİLİ HABERLER
  • Kayıtlı 703 haber bulunmaktadır.
K.Hamam
JEOTERMALLİ ISINMA 1 EKİMDE BAŞLIYOR
YAZARLARTümü
Evrensel İletişim
Maden Kundura
YORUMLANANLARTümü
ÇOK OKUNANLARTümü
SOSYAL MEDYA
EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİTümü
ÖZEL HABERLERTümü
ANKET
  • Yeni sitemiz hakkında düşünceleriniz nelerdir.?